Take a fresh look at your lifestyle.

Menemen’de güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süreleri

İzmir’in en güzel semtlerinden bir tanesi olan Menemen’de güncel gayrimenkul piyasası, gerçekleştirilen yatırımlar sebebiyle hareketlilik gösteriyor.

0 14

Semtin tamamına yakın bölümünde toplu konut yapıları ve büyük projeler gerçekleşiyor. Bu sebeple bölgedeki ev ve arsalar yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden bir tanesi olan İzmir’deki gelişimden en çok gayrimenkul piyasası nasibini almış gibi gözüküyor ve Menemen de bu bölgeler içinde dikkat çekiyor.

Menemen’de güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süreleri

İzmir’in en güzel yerlerinden biri olan Menemen’de,  gerçekleştirilen emlak projeleri sayesinde gayrimenkul piyasası sürekli bir hareketlilik gösteriyor. Menemen’de 1+1 daireler 100.000 TL’den başlıyor. Özellikle 1+1 dairelerin toplu konut projesi olarak gerçekleştirildiği ve site alanı olarak dizayn edildiği bölgelerde ise bu fiyat 275.000 TL’ye kadar yükseliyor.

Temelden satışa sunulan bu daireler iyi bir yatırım aracı haline dönüşmüş oluyor. Menemen’de bulunan 2+1 daireler ise 90.000 ile 550.000 TL arasında değişiyor. Çevre düzenlemesi, sosyal imkanlara yakınlık veya uzaklık ve dairelerin yaşlarına göre fiyatlar farklılık gösteriyor.

Menemen emlak ve konut çeşitliliği

Menemen’de bulunan ve geniş ailelerin daha çok tercih ettiği 3+1 daireler ise 105.000 TL ile 550.000 TL arasında değişiyor. Yine bu fiyatın hesaplanmasında binanın yeri, ulaşım olanakları ve yaşı göz önünde bulunduruluyor. Bunun yanı sıra, villa, rezidans ve köşk gibi birçok farklı yapı da Menemen’de boy gösteriyor. Bu binaların tavan ve taban satış fiyatları nelerdir gibi sorular milliyetemlak sitesinde yanıt buluyor.

Menemen’de güncel kira fiyatları

Menemen’de binalar, komple eşyalı veya eşyasız olarak kiralanıyor. Birçok faktörün belirlediği kira fiyatları arasında ulaşım olanakları, binanın yaşı ve tasarımı, sosyal imkanlara yakınlığı veya uzaklığı gibi sebepler etkili oluyor. Genellikle öğrencilerin tercih ettiği 1+1 daireler aylık 500 ile 950 TL arasında kiracı buluyor. Bu fiyatların belirlenmesinde özellikle üniversiteye yakınlık mesafesi etkili oluyor. Menemen’de bulunan ve daha çok çekirdek ailelerin tercih ettiği 2+1 daireler ise 500 ile 1200 TL arasında kiracı buluyor.

Daha geniş ailelerin tercih ettiği 3+1 daireler ise 750 ile 1100 TL arasında kiracı buluyor. İzmir ve Menemen’in gelişme potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda hem konut satın alım hem de kira fiyatlarının artacağı öngörülüyor. Birçok büyük ölçekli projeye ev sahipliği yapan Menemen gün geçtikçe değerleniyor ve yatırım için iyi bir tercih haline geliyor.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26