Neşecan Çekici: Emlak Konut’un Kampanyası Son Derece Olumlu

0

- Advertisement -

Epos Gayrimenkul Danışmanlık Ve Değerleme Kurucu Ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici, Emlak Konut’un Kampanyasına dair Açıklamalarda Bulundu.

Emlak Konut’un Kampanyası Sektör ve Vatandaş Açısından Son Derece Bir Olumlu Gelişme

Ancak Kampanyanın Uzun Vadeli Etkileri Bugünden Hesaplanmalı

Epos Gayrimenkul Danışmanlık Ve Değerleme Kurucu Ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici konuya dair yaptığı açıklamada şunlara değindi:

Yaşanan süreçte ülke ekonomisi açısından önem arz eden inşaat sektörü paydaşlarının “kampanyayı” top yekün destekliyor olması son derece olumlu bir gelişmedir. Kampanya; kamuoyu nezdinde konuta ulaşılabilirliği desteklerken sektörün hareketliliğini ve motivasyonunu da ivmelendirecektir.

Ancak süreçte dikkat edilmesi gereken bir kaç unsura değinmek isterim. Özellikle çalışmaların “ulusallık” ve “dönemsellik” vurgusu içinde yapılandırılması önemlidir. Diğer yandan gelecek dönem aksiyon planı ve yol haritasının da bugünden belirlenmesi önem taşır.

Konut sektörü alıcıları üzerinde uzun vadede sektörü zora sokan satış modelleri kapsamında bir beklenti yaratılmaması gerekir. %0.70’lik oran ve 120 aylık vade konusunda ise “kısa süreli bir kampanya ve bir geçiş dönemi faiz oranı” söyleminin altı çizilmelidir. Aksi takdirde önümüzdeki dönemde tabela faiz oranlarından alıcıyı bankaya yönlendirme zorluğu yaşanabilir.

Geleceğe hizmet eden bu ve benzeri modeller geliştirici tarafında katlanılabilir, zorlamayan, sürdürülebilir, fonlayan ve gerekli durumlarda fonlatan, metrekare fiyatlarını suni yükseltmeyen” vb şeklinde olmalıdır. Bunlara ek olarak, Sektör STK’larının, orta ve uzun dönemli hareketleri” farklı modellerle de şimdiden bir araya gelerek planlamasında yarar görüyorum. Sektörün ortak akıl ve bir olma yaklaşımının kampanyayı başarıya ulaştıracağı dair inancımız tamdır.

20 yıldır sektöre hizmet veren EPOS olarak üzerimize düşen bir vazife olduğunda içtenlikle yapacağımızı vurgularken kampanyanın hepimize hayırlı olmasını dilerim.

 

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26