Listeleri Karşılaştır

Projeden ya da Temelden Ev Alacaksanız Dikkat!

Projeden ya da Temelden Ev Alacaksanız Dikkat!

Ev almaya karar vermek de ev seçme de zorlu ve uzun bir süreç. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Konut kredisi ile yatırım amaçlı ev almak isteyenler için ev ve konut kredisi seçim sürecinde dikkat etmeleri gereken noktaları derledik..

Evin Konumu Önemli

İster oturmak için olsun ister yatırım yapmak için evin konumu oldukça önemli. Yatırım amacıyla alınan bir evden aynı zamanda kira beklentisi de vardır. Siz nasıl ev seçerken evin yollara, toplu taşıma araçlarına ve şehir merkezine olan yakınlığına bakıyorsanız, sizin evinizi kiralayacak olan kişi de buna bakacaktır.

Bu nedenle ucuz da olsa, kiraya verme durumunu düşünerek, daha merkezi bir yerden ev bakmakta fayda vardır. Bu noktada özellikle büyük şehirlerin yeni yeni yapılanmaya başlayan ya da dönüşen semtleri de uygun olacaktır.

Özellikle kentsel dönüşüme giren mahalllerde uygun fiyatlara sıfır evler bulabilirsiniz. Şehrin bir kısmı bir süre sonra fiyat uygunluğundan ve yeni yapılanmadan dolayı buraya kayacağından ulaşım olanakları da arttırılacaktır.
Projeden ya da Temelden Ev Alacaksanız Dikkat!

Çoğu zaman evi projeden ya da temelden almak daha uyguna gelebilyor ama unutmayın ki bu şekilde size henüz ortada olmayan bir malı satmış oluyorlar. Bu nedenle seçtiğiniz yapı firmasının güvenilir olmasına özen göstermeniz gerekli. Bunun için firmanın daha önce yaptığı işleri inceleyebilir, referans olabilecek kişilerle görüşebilirsiniz.

img

Emlak Manset

İlgili Mesajlar

Kat Karşılığı (Arsa Payı Karşılığı) İnşaat Sözleşmesi Nedir?

Kat karşılığı inşaat sözleşmesi, diğer bir deyişle arsa payı karşılığı inşaat...

okumaya devam et
tarafından Emlak Manset

Zaman Aşımı Nedir?

Borçlar Hukuku ve Ceza Hukuku’nda sıkça karşılaşılan bir terim olan zamanaşımı; hukuk...

okumaya devam et
tarafından Emlak Manset

Kat irtifakı olmayan evlere konut kredisi yok!

Yeni bir ev almak istiyorsunuz, bir evi görüp beğendiniz. Karar vermeden önce tapudan kat irtifaklı olup olmadığını araştırın. Kat irtifakı olmayan evlere bankalar kredi vermiyor.

okumaya devam et
tarafından Emlak Manset

Tartışmaya Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.