Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Projeden ya da Temelden Ev Alacaksanız Dikkat!

0 17

Ev almaya karar vermek de ev seçme de zorlu ve uzun bir süreç. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Konut kredisi ile yatırım amaçlı ev almak isteyenler için ev ve konut kredisi seçim sürecinde dikkat etmeleri gereken noktaları derledik..

Evin Konumu Önemli

İster oturmak için olsun ister yatırım yapmak için evin konumu oldukça önemli. Yatırım amacıyla alınan bir evden aynı zamanda kira beklentisi de vardır. Siz nasıl ev seçerken evin yollara, toplu taşıma araçlarına ve şehir merkezine olan yakınlığına bakıyorsanız, sizin evinizi kiralayacak olan kişi de buna bakacaktır.

Bu nedenle ucuz da olsa, kiraya verme durumunu düşünerek, daha merkezi bir yerden ev bakmakta fayda vardır. Bu noktada özellikle büyük şehirlerin yeni yeni yapılanmaya başlayan ya da dönüşen semtleri de uygun olacaktır.

Özellikle kentsel dönüşüme giren mahalllerde uygun fiyatlara sıfır evler bulabilirsiniz. Şehrin bir kısmı bir süre sonra fiyat uygunluğundan ve yeni yapılanmadan dolayı buraya kayacağından ulaşım olanakları da arttırılacaktır.
Projeden ya da Temelden Ev Alacaksanız Dikkat!

Çoğu zaman evi projeden ya da temelden almak daha uyguna gelebilyor ama unutmayın ki bu şekilde size henüz ortada olmayan bir malı satmış oluyorlar. Bu nedenle seçtiğiniz yapı firmasının güvenilir olmasına özen göstermeniz gerekli. Bunun için firmanın daha önce yaptığı işleri inceleyebilir, referans olabilecek kişilerle görüşebilirsiniz.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.