Take a fresh look at your lifestyle.

Prontotour’dan Ünlü Yazarlarla Kitap Turları

0 16

Lider tur operatörü Prontotour, kitapsever gezginleri ünlü yazarlarla birlikte masalsı bir yolculuğa çıkarıyor…

Her yıl yeni destinasyonlarıyla seyahat trendlerini belirleyen Prontotour, kitap tutkunu seyahatseverlerin hayallerini gerçekleştiriyor. Edebiyat dünyasının dört ünlü yazarı Ayşe Kulin, Yekta Kopan, Gülşah Elibank ve Tuna Kiremitçi Ağustos’tan itibaren Prontotour’un düzenlediği turlarla hikayeyi gerçeğe dönüştürüyor. Seyahatseverler hayranı oldukları yazarlarla eserlerini birebir yaşama fırsatı buluyor.

Keyifli bir projeye imza attıklarını söyleyen Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran: “Seyahat sadece deniz, kum ve güneşten ibaret değil. Biz bu projeyle seyahatin kültür-sanat gezileriyle de olabileceğini göstermiş oluyoruz. Prontotour olarak bizi tercih eden seyahatseverlere her zaman en iyisini vermek hedefindeyiz. Seyahat trendlerini belirleyen bir marka olduğumuz için ekibimizle birlikte nasıl yeni projeler üretebiliriz, nasıl içeriklerimizi çoğaltabiliriz diye sıkı bir çalışma çerisindeyiz.” Dedi.

Prontotour’un kitap turlarının ilki, 14 Ağustos 2016 tarihinde Gülşah Elikbank’ın “Yalancılar ve Sevgililer” romanıyla başlıyor. Roman, Drakula’nın yani nam-ı değer Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’in izinden Romanya’nın Bükreş, Braşov, Bran ve Sinia’ya şehirlerinde geçiyor. Gezginler Transilvanya’nın bohemini iliklerinde hissederken, tarihin izini taşıyan sokaklarda unutulmaz anlar yaşıyor. Proje Koordinatörü Yazar Gülşah Elikbank: “Böyle keyifli bir projede yer almaktan dolayı çok mutluyum. Bu projeyle klasik seyahat algısını farklı bir boyuta taşıyoruz. Her iyi okuyucu, kitabı okurken yazarla birlikte hikayenin içerisinde bir yolculuğa çıkar. Biz de Prontotour ile birlikte bu yolculuğu gerçeğe dönüştürüyoruz.” Dedi.

Ünlü yazar Yekta Kopan, satırlarıyla birçoğumuzun ruhunda depremler yaratan Kafka’nın izini Çek Cumhuriyeti’nin gizemli başkenti Prag’da sürüyor. Seyahat tutkunları tarih ve sanat kokan sokaklarda, Kafka’nın nefretle sevgiyi bir arada beslediği bu büyülü şehri, 22 25 Eylül 2016 tarihleri arasında Yekta Kopan ile keşfediyor.

Etkileyici coğrafyasıyla Bosna Hersek’te Ayşe Kulin’in en sevilen romanlarından “Sevdalinka” yeniden canlanıyor. Yakın tarihin en hüzünlü savaş hikayelerinin izlerini taşıyan Bosna Hersek’i bizzat Ayşe Kulin’in coşkulu anlatımından dinlemek seyahat severlere bambaşka bir deneyim sunuyor. 4 gün 5 gece sürecek turun başlangıç tarihi 6 Ekim 2016.

Sonbaharın en güzel manzaraları ve romantizmi eşliğinde Tuna Kiremitçi’nin “Selanik’te Sonbahar” adlı kitabını yazar ile birlikte canlı canlı yaşamak isteyenler Prontotour’u tercih ediyor. Kasım ayında düzenlenecek turda, Atatürk’ün ve tarihimizin ardındakilerin anılacağı oldukça duygusal bir deneyim gezginleri bekliyor.

Yurtdışı turlarda sektör lideri Prontotour, her zevke ve her bütçeye göre turlar düzenleyerek seyahatseverlere dünyanın kapılarını açıyor.

Ayrıntılı bilgi: www.prontotour.com

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26