Ramazan’da Geç Kapanan AVM’ler Satışları Artıracak!

0

Ayakkabı sektörünün en köklü ve özgün markalarından biri olarak son dönemde attığı adımlarla dikkat çeken BETA, Ramazan ayı boyunca AVM’lerin kapanış saatlerinin uzamasıyla satışlarını artırmayı hedefliyor.

“Ramazan ayında AVM’lerin geç saatte kapatılması müşteriler açısından kolaylık sağlıyor” diyen BETA Genel Müdürü Barbaros Akyıldız, “2016 yılında Ramazan ayı içinde saat 22’den sonraki satışlar, toplam Ramazan ayı satışlarımızın yüzde 5’ini oluşturdu. Bu yıl da bu oranın korunabileceğini hatta artacağını düşünüyoruz. Sadece ayakkabı sektörünün değil, tüm perakendecilerin moral tazeleyeceğine inanıyoruz” yorumunu yaptı.

Türkiye’de 30 yılı aşkın deneyimiyle ayakkabı sektöründe özgünlüğü ve rahatlığıyla hatırlanan BETA, Ramazan ayında geç kapanan AVM’lerle satışlarını artırmayı ve bayram öncesi süreci avantaja çevirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında kademeli olarak başlayan ve ilerleyen günlerde geneli kapsaması öngörülen AVM’lerin geç saatte kapatılmasına yönelik uygulamayı olumlu bulduklarını söyleyen Akyıldız, “BETA mağazası olan Marmara Forum ve İstanbul Forum AVM’leri şimdiden bu uygulamaya dahil. İlerleyen günlerde hem İstanbul’daki hem de Anadolu’daki AVM’lerde de benzer bir uygulamanın başlayacağını bekliyoruz. Ramazan ayında AVM’lerin geç saatte kapatılması sadece bizim satışlarımız için avantaj yaratmıyor; müşteriler açısından da kolaylık sağlıyor. 2016 yılında Ramazan ayı içinde saat 22’den sonraki satışlar, toplam Ramazan ayı satışlarımızın yüzde 5’ini oluşturdu. Bu yıl da bu oranın korunabileceğini hatta artacağını düşünüyoruz. Sadece ayakkabı sektörünün değil, tüm perakendecilerin moral tazeleyeceğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

- Advertisement -

BETA, Bursa’da 2 Yeni Mağaza Açtı!

Bugün 44 mağazaya ulaşan ve yılsonuna kadar farklı şehirlerde mağaza açma hedefini sürdüren BETA, geçtiğimiz günlerde Bursa’da 2 yeni mağaza açtı. Korupark AVM’de ve Marka AVM’de, toplamda 450 metrekarelik mağazalarıyla son derece olumlu bir geri dönüş aldıklarını belirten BETA Genel Müdürü Barbaros Akyıldız, “BETA olarak Bursa’da her zaman için en çok tercih edilen markalardan biri olduk. Uzun süredir gelen yoğun taleplere karşılık verdiğimiz ve sözümüzü tuttuğumuz için çok mutluyuz. Hem Korupark AVM hem de Marka AVM’deki kısa sürede yakaladığımız başarılı satış oranları bize doğru bir karar verdiğimizi gösteriyor” yorumunu yaptı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz