Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Recai Çakır: Bodrum’a 12 Ay Kesintisiz Uçuş Olmalı

Bodrum Gümüşlük’te hayat bulan Sianji Residences’de 17 farklı konut tipinden oluşan, tamamı deniz veya havuz manzaralı 2+1 ve 3+1 dubleks villa ve 1+1, 2+1, 3+1 residence daireler yer alıyor. Son 12 villanın kaldığı projede, metrekaresi 4 bin 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışlar devam ediyor. Projeden konut sahibi olmak isteyenler için, kişiye özel ödeme seçeneklerinin yanı sıra, yüzde yirmiye varan indirim uygulanıyor.

0 26

Babil’in Asma Bahçeleri’nden ilham aldık

Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Bodrum’un tek sağlıklı yaşam merkezi olarak lanse edilen projesinde, emlak editörleriyle bir araya geldi. Yılın 12 ayı hizmet verilen projeyi, dünyanın yedi harikasından biri olan, Babil’in Asma Bahçeleri’nden esinlenerek tasarladıklarını söyleyen Çakır, “villalar ya da konutlar, sahiplerinin isteğine bağlı olarak, kullanmadıkları dönemlerde,  Sianji tarafından yüzde 8 Euro kira garantisiyle kiralanabiliyor ya da işletilebiliyor. Bu sistem sayesinde, amortisman süresi, 10 ila 13 yıla düşüyor. Burdan elde edilen gelirin yüzde 75’i mülk sahibine, yüzde 25’i ise Sianji’ye kalıyor” dedi.

Uçak seferleri yetersiz

Türkiye’nin turizm cenneti Bodrum’a, yılın 12 ayı sorunsuz uçak seferlerinin artırılması gerektiğini belirten Çakır, Avrupalı turistlerin turizm sezonu dışında, Bodrum’a ulaşmalarında büyük sıkıntılar yaşandığını ifade etti.

Sağlık turizmi çok talep görüyor

Sağlık turizmine Avrupalı turistlerin ilgisinin yoğun olduğunu vurgulayan Çakır, buradaki en büyük sıkıntının ulaşımdan kaynaklandığını belirtti. Avrupa’dan Bodrum’a yılın 12 ayı sorunsuz uçuşlar yapılması halinde sıkıntıların ortadan kalkacağının altını çizdi.

Turizm sektörü geriliyor

Turizm sektörünün, Türkiye’nin son yıllarda komşu ülkeler ve AB ülkeleri ile olan problemleri nedeniyle gerileme yaşandığına dikkat çeken Çakır, “bu krizden bir an önce, sağlıklı bir şekilde kurtulmamız gerekiyor” dedi.

 

Neşe Ayyıldız-İlhan Çamkara/

Emlakmanset.com

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.