Take a fresh look at your lifestyle.

Şehit Savcı Kiraz adına cami yaptırıldı!

0 6

Adana Açık Ceza İnfaz Kurumunda yaptırılan şehit savcı Mehmet Selim Kiraz Cami’si ibadete açıldı.

<a href=Şehit Savcı Kiraz adına cami yaptırıldı!" width="300" height="169" />

Adana Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Adana Açık Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen iftara, Vali Mahmut Demirtaş, Başsavcı Ali Yeldan, Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, HSYK Başmüfettişi Arif Sami Kaya, Cumhuriyet Başsavcı vekilleri, Cumhuriyet Savcıları, İl Müftüsü Arif Gökçe, ceza infaz kurumu idarecileri ile yaklaşık 250 hükümlü katıldı.

İftarın ardından, kaba inşaatı ve ince işçiliğini hükümlülerin yaptığı kurum içindeki şehit savcı Mehmet Selim Kiraz Camiisi’nde ilk namaz kılındı. Yaklaşık 1 yılda tamamlanan caminin mihrabı, minberi, kubbesi, ahşap doğraması, çini seramiği, tavan süslemeleri ve boyası için çok sayıda hükümlü emek verdi.

Vali Demirtaş, hükümlülerce inşa edilen İsmet Aktürk Konferans Salonu’nda devam eden etkilikte, kentte göreve başladığının 4. gününde ceza infaz kurumundaki hükümlülerle iftar yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Ceza infaz kurumunda çok güzel ortamla karşılaştığını aktaran Demirtaş, şunları kaydetti:
“Buralara düşmek kolay bir şey değil ama bu ramazan ayında herkes gibi, özellikle sizlerin de bu işin muhasebesini yapması lazım. Buraya neden düştüğünüzü aklınıza getirerek, ‘İnşallah bu benim için son olur’ demelisiniz. Burada çok güzel bir cami ve konferans salonu inşa ettiğinizi gördüm. Başta siz hükümlüler olmak üzere, Başsavcı’ma, hakim, savcı arkadaşlarımıza, cezaevi yönetimine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan da Vali Demirtaş’a teşekkür ederek, “Adana’ya geldiğinizin 4. akşamını ceza infaz kurumunda hükümlülerle geçiriyorsunuz. Bu, bizim için çok özel ve anlamlı. Cezaevlerinde sorunlara ne kadar yakın ilginizin olduğunu önceki görev yerlerinizden biliyoruz. Buradaki kardeşlerimizi hayata hazırlama, onları topluma faydalı birey haline getirme ve topluma kazandırılmaları noktasında bize olan desteğinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz.” ifadesini kullandı.

İl Müftüsü Gökçe de hükümlülere ramazan ayı ve oruç tutmanın önemini anlattı, insanı suça ve günaha sevk eden faktörler konusunda hükümlülere bilgi verdi.

Başsavcı Yeldan, günün anısına Vali Demirtaş’a hükümlülerin çam kozalaklarından yaptığı “Kanatlı Kozalak” isimli kuğu figürü hediye etti.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26