Take a fresh look at your lifestyle.

Sheraton İstanbul Ataköy Hotel’e Yeşil Anahtar (Green Key) Ödülü

Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, merkezi Danimarka olan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı ( Foundation For Environmental Education-FEE) tarafından çevreye duyarlı konaklama tesislerine verilen ve uluslararası geçerliliği olan Yeşil Anahtar (Green Key) ödülünün sahibi oldu.

0 6

Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, çevrenin korunması yönündeki girişimleri ödüllendirerek destekleyen, iklim değişikliğinin önlenmesi ve sürdürülebilir turizme katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası bir eko-etiket olan  Yeşil Anahtar ödülüne layık görüldü.

Yeşil Anahtar Programı, ilk kez 1994 yılında Danimarka’da uygulanmaya başlandı. 1998’de Fransa Yeşil Anahtar programına katılarak, kamp alanlarını belgeledi. 2002 yılında Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın (Foundation For Environmental Education-FEE) beşinci programı olarak uygulanmaya başlandı. Ülkemizde program 2011 yılından bu yana Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülüyor.

2017 yılı itibarıyla ülkemizde 86 tesis Yeşil Anahtar ödülü almaya hak kazandı. Uluslararası alanda ise 56 ülkede uygulanmakta olan program kapsamında toplam 2600’ün üzerinde Yeşil Anahtar ödüllü tesis bulunuyor. Türkiye, 56 ülke arasında 8. sırada yer alıyor.

Sheraton İstanbul Ataköy Hotel Genel Müdürü Mehmet Çulha, ödüle ilişkin değerlendirmesinde, “Sürdürülebilir yaşama verdiğimiz değeri taçlandırması açısından uluslararası alanda geçerliliği olan bir kurum tarafından yapılan denetimlerden tam not alarak böylesi bir ödüle layık görülmek bizleri çok gururlandırdı.   Gelecek kuşakların ihtiyaç duyacağı kaynakların varlığını ve kalitesini tehlikeye atmadan, tüm çevresel değerlerin korunmasına ve geliştirilmesine yönelik duyarlılığımızı aynı şekilde göstermeye devam edeceğiz” dedi.

40 bin metrekarelik yeşil alan üzerine kurulu Sheraton İstanbul Ataköy, tamamı deniz manzaralı 24 suit ve özel olarak tasarlanmış 32 club oda olmak üzere toplam 285 odasıyla misafirlerini ağırlıyor. Otel, Club Lounge misafirlerine seçkin bir ortamda daha rahat zaman geçirebilmeleri için ayrıcalıklı hizmetler sunuyor. Sheraton İstanbul Ataköy, sahip olduğu 9 toplantı odası ve 2 balo salonu ile aynı anda 1500 kişilik organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyor. Sheraton İstanbul Ataköy, deniz manzarası eşliğinde Türk ve dünya mutfaklarından seçme lezzetlerin sunulduğu kapalı ve açık mekanlarında misafirlerini ağırlıyor. Bünyesinde yer alan Positive SPA, fitness center, açık ve kapalı yüzme havuzları ile iş otelciliğine farklılık getiren Sheraton İstanbul Ataköy, İstanbul’un kalbinde yeşilliklerin ortasında, sakin ve huzurlu bir ortamda lüks konaklama fırsatı sunuyor.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More