Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Sıfır daire alırken nelere dikkat edilmeli

Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda Huma Yapı’nın kurucusu Mimar Yusuf İzzettin Aydın bazı noktalar hakkında bilgi verdi.

10
Ev alınırken ne kadar dikkatli olunursa, kişinin yaşamında o kadar rahat edeceğini belirten  Huma Yapuı kurucusu Mimar Yusuf İzzettin Aydın, “Öncelikle ev alacak bireyler yaşam tarzlarını göz önünde bulundurarak ev seçmeye dikkat etmelidirler.

Eğer kişi konser, tiyatro, maç gibi aktivitelere katılmayı seviyorsa ve hareketli bir yaşam tarzına sahipse evini merkeze yakın bir yerlerde tercih etmelidir. Aksine aile hayatını seven, huzurlu ve sakin bir hayat tarzını benimseyen kişiler ise evlerini merkeze uzak yerlerde seçebilirler.

Dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise evin tapu kaydının iyi araştırılması ve kentsel dönüşüme dahil olup olmadığının tespit edilmesidir.

Binanın kentsel dönüşüm yasasında riskli yapı olmaması önemlidir. Aynı zamanda etraftaki konutların fiyatları ile ilgili bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Evinizin toplu ulaşım imkanlarına yakın olması hayatınızı kolaylaştıracaktır” dedi.

Hanem Güneşli ve Tuzla, Halkalı Elitistpark gibi projelerin yatırımcısı olan Yusuf İzzettin Aydın ev alırken dikkat edilmesi gereken noktaları ise şöyle sıralıyor;

– Kat irtifakından emin olunması,

– Evin ısınma şekline ve yalıtımına önem verilmesi,

– Evin aidat gibi ekstra giderlerinin araştırılıp, bütçesinin değerlendirilmesi,

Çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için oyun alanlarının olması,

– Konut hakkında yapılan reklamlara aldanmayıp, konutun gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağının düşünülmesi,

– Konutunu kredi yöntemiyle alacak kişiler is taksit miktarlarının yaşam koşullarını düşürmemesine dikkat etmelidir.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.