Sigortada Önce Canımız, Sonra Yuvamız geliyor

0

Aksigorta’nın, Ipsos’a CATIBUS (Bilgisayar Destekli Telefon Anketi) yöntemiyle yaptırdığı araştırmanın sonuçlarına göre, sigortada birinci önceliğimiz: Sağlık. Araştırmaya katılanların yüzde 45,5’i sigorta ile güvence altına almak istedikleri şeyler arasında sağlığı birinci sıraya koyarken, evlerimiz yüzde 26 ile ikinci sırada yer alıyor.

Aksigorta’nın 15-60 yaş arası Türkiye temsili 1.200 kişiyle yapılan araştırmasına göre, hem kadınlar hem de erkekler, yaklaşık eşit oranlarda sağlığını birinci önceliği olarak belirtiyor. İkinci öncelik olan evlerimiz ise kadın ve erkeklerin tercih oranlarında değişkenlik gösteriyor. Evini güvence altına almak isteyenlerin oranı kadınlarda yüzde 31,7 iken bu oran erkeklerde yüzde 20,4’e düşüyor.

ERKEKLER İÇİN ARABALARI, KADINLAR İÇİN AİLE FERTLERİ ÖNCELİKLİ

Araştırmaya katılanların yüzde 6,8’i arabalarını sağlık ve evlerinin ardından üçüncü sıraya koyarken, bu oran kadın ve erkeklerde anlamlı bir şekilde farklılaşıyor. Kadınların yüzde 3,8’nin üçüncü önceliği arabası olurken, bu oran erkeklerde 9,7’ye yükseliyor. Kadınların önem sıralamasında yüzde 4,4 oran ile aile fertleri arabalarından öncelikli iken, erkekler arasında aile fertlerini dördüncü sıraya koyanların oranı yüzde 3,9.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.