Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

AÖF sınav giriş belgesi çıkarma! AÖF sınav giriş yerleri sorgulama!

1
Emlak Manşet Uzmana SorKategori: Genel SorularAÖF sınav giriş belgesi çıkarma! AÖF sınav giriş yerleri sorgulama!
Emlak Manset Staff asked 7 ay ago

Açıköğretim Fakültesi sınavı için geri sayım sürüyor. 12-13 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek sınav öncesi AÖF sınav yerleri yoğun şekilde araştırılıyor.

Öğrencilerin sınava girebilmeleri için AÖF sınav giriş belgesi çıkarması zorunlu. AÖF sınav giriş belgesini çıkarma işlemini son güne bırakmak istemeyen adaylar belgelerini şimdiden hazırlıyor. İşte AÖF sınav giriş belgesi çıkarma ekranı ve AÖF sınav giriş yerleri sorgulama sistemi…

AÖF ikinci üniversite ile başka bölümlerde şansını denemek isteyenlerin yanı sıra, bir şekilde eğitimini yarım bırakanların eğitimini tamamlamaları açısından büyük önem taşıyor. AÖF güz dönemi final sınavı bu hafta sonu gerçekleşecek. AÖF sınav yerleri geçtiğimiz hafta içinde açıklanmıştı. Sınav yerlerini henüz öğrenmeyen adaylar, ‘AÖF sınav yerleri sorgulam’ araması yapıyor. Sınav girişinde , ‘AÖF sınav giriş belgesi’ kontrolü yapılıyor. Adayların sınav giriş belgelerini mutlaka çıkarmaları gerekiyor. Bu nedenle adaylar son güne bırakmadan, ‘AÖF sınav giriş belgesi çıkarma’ aramasını da yoğun şekilde yapıyor. Haberimizdeki bağlantılar aracılığı ile AÖF sınav giriş belgesi çıkarma işlemi ve AÖF sınav giriş yerleri sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte AÖF sınav giriş belgesi çıkarma ve AÖF sınav giriş yerleri sorgulama ekranları…

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA

AÖF sınav giriş yerleri sorgulama işlemi internet üzerinden https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Adaylar, T.C. Kimlik veya e-posta adresleri ile şifrelerini girdikten sonra sınav giriş yeri bilgisi ve sınav giriş belgesi çıkarma işlemini gerçekleştirebilir.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA EKRANI

AÖF SINAV GİRİL BELGESİ ÇIKARMA EKRANI

AÖF SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER

– Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesİ

– Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

(Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.)

– Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

AÖF SINAVI İÇİN GEÇERSİZ BELGELER

– Öğrenci Kimlik Kartı
– Sürücü Belgesi (Ehliyet)
– Mesleki Kimlik Kartları
– Askeri Kimlik Belgesi
– Baro Kartı

AÖF SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

Hafta sonu yapılacak olan AÖF sınavları sabah ve öğlen olmak üzre iki oturumda gerçekleşecek. Ders ve sınıflara göre değişen sınav saatlerinde sabah oturumları 09.30’da, öğlen oturumları ise saat 14.00’te başlayacak.

AÖF SINAVI SIRASINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

– Sınavın ilk 30 dakikası ve son 5 dakikası içinde, sınavınızı tamamlasanız bile salondan çıkamazsınız. Herhangi bir nedenle salondan çıktığınız takdirde, sınava devam etmenize izin verilmez.

– Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunamaz.

– Kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler ile sınava girmek kesinlikle yasaktır.

– Sınav süresince görevlilerle konuşmak, görevlilere soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Gerekli durumlarda görevliler yerinizi değiştirebilir.

– Size verilen cevap kâğıdının üzerindeki TCKN, ad, soyadı, bilgilerini kontrol ediniz, üzerindeki ilgili alanları doldurarak imzalayınız. Bu bilgiler size ait değilse, görevlileri uyararak size ait cevap kâğıdını isteyiniz. Başka öğrenciye ait cevap kâğıdı kullanan öğrencilerin o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır.

– Cevap kâğıdı üzerine test grubunu (kitapçık türünü) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılır.

– Cevap kâğıdınıza yazacağınız her türlü yazı ve yapacağınız işaretlemeler için koyu yazan siyah kurşun kalem kullanmalısınız. Siyah kurşun kalem dışında farklı bir kalem (tükenmez, mürekkepli ya da renkli vb.) kullanan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılır.

– Kopya çekmek, vermek ya da çekilmesine yardımcı olmak vb. eylemlerde bulunan öğrenciler hakkında Bireysel Sınav İptal Tutanağıdüzenlenir, o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır ve kopya olayının gerçekleştiği sınav dönemini izleyen ilk sınav döneminde hiçbir dersin sınavına giremezler.