Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İmar Barışı Hesaplama Aracı

25
Emlak Manşet Uzmana SorKategori: Genel Sorularİmar Barışı Hesaplama Aracı
Emlak Manset Staff asked 1 sene ago

İmar Barışı Hesaplama Aracı (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Kayıt Belgesi hesaplaması Online)
İmar Barışı sürecinde oturduğunuz eve Yapı Kayıt Belgesi almak istiyorsanız mutlaka kullanmanız gereken bir hesaplama aracını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kullanıma sundu. İşte online olarak İmar Barışı Hesaplama Aracı (Yapı Kayıt Belgesi hesaplama)

İmar Barışı ile Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı kulşlanmak isteyenlere müjde. Bakanlık sitesinde ücretsiz olarak Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı kullanıma sunuldu. Türkiye genelinde 16 milyona yakında konut ve iş yerini yakından ilgilendiren İmar barışı hızla devam ediyor. Bakanlık verilerine göre, e-devlet üzerinden yapı kayıt belgesi almak için başvuru yapanların sayısı ilk günden bugüne kadar 250 bin kişiyi geçti. Vatandaş devlet ile İmar Barışı ile hızla barışmaya devam ediyor.

Diğer taraftan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaşın kolay biçimde hesap yapabilmesi, yapı kayıt belgesi sürecinden en doğru biçimde faydalanması adına hizmetlerine yenilerini ekliyor. Bakanlık desteği ile İmar Barışı için oluşturulan web sitesine yeni bir hesaplama aracı yerleştirildi. Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı ile gayrimenkulünüzün hesaplamasını en doğru biçimde adım adım yapabileceksiniz.