Su baskınlarını komşularınızdan duymayın

Su baskınlarında zarar oluşmadan önlemek mümkün

0

Su baskını tehlikesine karşı ev ve işyerlerinde önlem almak isteyenlerin yardımına elektronik güvenlik sistemleri yetişiyor. Pronet, 5 Korumalı Güvenlik Hizmeti kapsamında evlere yerleştirilen nem detektörleriyle, su baskını ihtimali oluştuğunda en kısa süre içerisinde yetkililere haber verilmesini sağlıyor. Böylece komşulardan felaket haberi almadan önce, zararı önlemek mümkün oluyor.

Ev ve işyeri güvenliği dendiğinde akla gelen ilk konu hırsızlık oluyor. Ancak artık elektronik güvenlik sistemleri su baskınlarına karşı da önlem almayı mümkün kılıyor. Pronet, 5 Korumalı Güvenlik Hizmeti kapsamında sunulan su ve nem detektörleriyle, ev veya işyerlerinde normalin dışında bir durum oluştuğunda harekete geçiyor. Sistem, kullanıcılar evde olmasa dahi Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal iletiyor. Böylece büyük kayıplarla sonlanabilecek vakaları önlemek mümkün oluyor.

Zarar oluşmadan önlemek mümkün

- Advertisement -

Elektronik alarm sistemlerinin “önleyici” özelliğine dikkat çeken Pronet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, “Evimizde bir su sızıntısı ya da baskın olduğunda, çoğumuz bunu komşularımızdan duyarız. İş yerinde veya dışarıdaysak aceleyle eve gitmeye ve durumu kontrol altına almaya çalışırız. Çok yönlü hizmetler sunan alarm sistemleri ise hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik hallerine en hızlı şekilde müdahale edilebilmesinin yanı sıra, su baskınlarının da zarar oluşturmadan önlenmesini sağlıyor” dedi.

Her yıl yüzlerce vakayı haber veriyor

7/24 hizmet veren Pronet Alarm Haber Alma Merkezi, herhangi bir tehlike anında kullanıcıyı, dünya standardı olan 60 saniyenin çok altında, ortalama 10 saniye içinde arıyor. Yılda 1 milyon çağrı karşılayan merkez yüzlerce su baskınını ilgililere haber vererek en kısa sürede müdahale edilmesini sağladı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz