Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Terazilerin evlerinde dengeli ve uyumlu dekorasyon

0 36

Adaleti ve dengeyi temsil eden Terazi burcu insanları, dekorasyonda yenilikleri takip eden, evlerinde yeni trendleri görmek isteyen burçların başında gelir. Dekorasyon zevki gelişmiş insanlar olan Teraziler, özellikle renk uyumuna, simetriye ve ışığa özel bir önem verirler. Pastel renkler, yeşil, mavi, sarı ve bakır tonları ise vazgeçilmez renkleridir.

Farklı stiller, tarzlar ve zevkler bir yana, dekorasyon öncelikle nesnelerin uyumlu seçilmesi ve yerleştirilmesi demektir. Dekorasyona doğal bir yatkınlığı olan Teraziler, başarılı tercihleri ile bu uyumu gerçekleştirmeyi zorlanmadan başarırlar. Örneğin yeni bir banyo ürününü, tercih ettikleri dekorasyon tarzı nasıl olursa olsun uyumlu hale getirmek, Terazi burcu insanları için güç bir iş değildir.

Evin ışık alması kadar, iç ortamların farklı açılardan aydınlatılması da Teraziler için önem taşır. Bu nedenle yan aydınlatmalar, lambaderler, aplikler, masa lambaları vb. Terazi insanlarının evlerinde dikkat çekici şekilde fazladır. Söz konusu aydınlatma ürünleri diğer dekorasyon ürünleriyle uyumlu olmalarının yanı sıra, aslında tamamen işlevsel niteliktedir. Akşamın ve gecenin ilerleyen saatlerinde kitap okuma, dinlenme ya da TV seyretme gibi farklı eylemlere göre konumlanmışlardır. Abartılı, fazla süslü püslü dekoratif eşyalar ise Terazilerin ilgi alanına girmez. Bir eşyanın diğer eşyalar arasında öne çıkması, Teraziler açısından zevksizliktir.

Terazilerin evlerinde dengeli ve uyumlu dekorasyon

Ev dekorasyonunda desenlere ve kontrast renklere yer veren Teraziler, genellikle belli bir döneme ait olmayan mobilyalarla yeni aksesuarların kombinasyonundan harikalar yaratırlar. Salonda sadelik öne çıkarken, yatak odalarında dinlendirici renk ve desenler göze çarpar, zemin dekorasyonunda doğaltaş ve mermer kullanımı öne çıkar. Zarif bir tercihi yansıtan aksesuarları ise yaşam alanlarının farklı köşelerine ustalıkla yerleştirmeyi başarırlar.

Terazi burcu insanlarının ev dekorasyonu yaklaşımları için ‘kavramsal’ terimini kullanmak yanlış olmaz. Yüksek bir dekorasyon zevkine sahip olan Teraziler, kendi konseptlerini yaratarak, dekorasyona kendi imzalarını atmayı severler. Dekorasyon dergileri için olmayan bu evler, kendine özgülükleri, farklı estetikleri ve benzersizlikleriyle daha çok ‘avant-garde’ sanatçıların evlerine benzer.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.