Emlak Manşet
Emlak Haberleri ve Güncel Konut Projeleri

Toki İndirim Kampanyası 21 Ağustos’ta

Toki Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başvuruları 21 Ağustos'ta Başlıyor

0

Toki indirim kampanyası 2017 ne zaman merak konusu. Toki tarihi açıkladı. Toki yüzde 20 indirim kampanyası 21 Ağustos’ta başlıyor.

Toki indirim kampanyası kapsamında borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının yararlanacağı indirim kampanyasını 21 Ağustos’ta başlatacak.

Toki İndirim Kampanyasından Kimler Yararlanacak?

Toki indirim kampanyasından satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil olmuyor.

Toki’ye borçlu olana indirim yok

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

21 Ağustos Günü Başlıyor

Toki İndirim kampanyasından faydalanmak isteyenlerin 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Kampanya hakkında açıklamada bulunan Toki Başkanı Ergün Turan,Kampanyaların belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını söyledi.

Turan, Yaz aylarında indirim kampanyası yaptıklarında birçok vatandaşın köyünde veya tatilde olduğunu, onun için indirim kampanyasını Eylül ayında yaptıklarını söyledi.

Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığını kaydederek, “817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan ‘yastık altı parası’ diye tabir edilen paradan getirilip ödendi.” diye konuştu.

TOKİ Başkanı Turan ayrıca, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.