Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Uluslararası organizasyonların sektöre katkısı ne kadar oluyor?

0 29

Gayrimenkul sektöründe gözler MIPIM Fuarı’na çevrilmiş durumda. Dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından olan MIPIM, 14-17 Mart’ta Fransa’nın Cannes kentinde kapılarını açtı.

 

Dünyadan birçok gayrimenkul firmasının boy gösterdiği etkinlikte Türkiye’den de Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm konusunda büyük çalışmalara imza atan Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TOKİ Başkanı Ergün Turan ve özel sektörden birkaç seçkin firma fuarda yer alıyor.

MIPIM’e  90 ülkeden gayrimenkul alanında yatırımcıların yer alacağı fuara 250 firma, 6 şehir ve 1 ilçe katılacak. İstanbul başta olmak üzere Antalya, Balıkesir, Eskişehir, Hatay ve Kocaeli şehirlerinin katıldığı MIPIM 2017’de ayrıca Beyoğlu da yer alıyor.

Sektöre ilişkin etkinlik ve fuarlar tüm sektör temsilcileri gibi bizleri de heyecanlandırıyor. Ancak sektöre ilişkin çözüm bulmak amacıyla bir araya gelinen konferanslarda bile tek çaba “kendini anlatmak” olunca sektör için olumlu sonuçlar ve mesajlar yakalamak akabinde de yol almak çok mümkün olamıyor.

Dileriz böyle büyük etkinliklerle Türkiye’nin ve Türk firmalarının ismi uluslararası etkinliklerle anılırken bir taraftan da olumlu temaslara ve iş birliklerine de sebep olur.

Baharı bekliyoruz, biz hazırız…

BaharRuhlarımızı olduğu kadar yaşam alanlarımızı da tazeleyecek olan bahar yaklaşırken, evimizi kışın miskinliğinden ve kapalı havaların kasvetinden kurtarmak için mükemmel, pratik önerilere yoğunlaşalım…

Dekorasyonda çok tercih edilen Fransız, İtalyan ve İngiliz stilleri ile lüks ve taze bir görünümü evinize taşımak kendi başınıza da uygulayabileceğiniz küçük detaylarda saklı.

Eğer bu iş için yüksek bir bütçe ayırmayı planlıyorsanız, Avrupa’nın lüksünü ve zarafetini, Uzak Doğu temalarıyla harmanlayarak evinizi baştan dekore edebilirsiniz.

Daha küçük bir bütçeyle ve daha az işle, küçük ama etkili dokunuşlar istiyorsanız; doğal deri ve etnik desenli duvar kağıdını, metalik bir zemin üzerinde kumaş etkisi yaratan koleksiyonlar ile birleştirerek sağlayabilirsiniz. Pamuklu kadife, işlemeli ipek ve ipek şantuk kumaşlarla dekorasyonda doğal bir konforun sentezi görülecektir.

Sandalyelerinizi Renklendirin

Özellikle mutfağınız genişse, provence tarzını yakalamak için işe sandalyelerinizden başlayabilirsiniz. Çiçekli kumaşlarla kombinleyeceğiniz sandalyelerinizin eskiyen ahşap ya da demirlerini renklendirerek daha yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tahta sandalyelerinizi yenilemek için işe önce sandalyelerinizi zımparalayarak başlayabilirsiniz. Böylece sandalyelerinizin üzerinde bulunan cilayı yok etmiş olacaksınız. Zımparalama işleminin bitmesinin ardından, evinizin dekorasyonuna uygun olacak renklerdeki boya ile boyayın. Boyanın kurumasını bekleyin. Kuruyan boyanın üzerine cila sürerek, sandalyelerinizi yenileme işlemini bitirin.

Eskileri Atmayın

Vintage her alanda olduğu gibi dekorasyonda da çok revaçta. Siz de vintage tarzından hoşlanıyorsanız oryantal motifli ya da eskiyen karolarınızı antika olarak saklamak yerine dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz.

Duvarınızı kaplayan karoların bazılarını rastgele değiştirerek farklı bir hava yaratabilirsiniz. Bu yöntemle mutfak ya da banyonuza hareket katmış olacaksınız.

Doğal Yaşama Dönüş

Mekanınızı yeni yaşam biçimi olan country tarzıyla döşeyerek daha doğal bir yaşam alanı da oluşturabilirsiniz. Bu tarz, teknolojiyle ve stresle geçen gündelik hayatınızı unutmak istediğiniz dinlence alanlarınızda size daha fazla huzur sağlayabilir. Country tarzının ana maddesi olan ahşabı sıkça kullanarak kayın, meşe ya da ceviz, kiraz ağaçlarından üretilen mobilyalarla birlikte tercih edebileceğiniz keten, pamuk kumaşlarla kendinize has bir tarz oluşturmanız mümkün.

 

Bengü Öner Sarıkuş / journalist-gazeteci

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.