Univa Öğrenci Evi Kampüsü yabancı yatırımcıyı cezbetti

Erkanlı Grup’un Türkiye’de bir ilke imza atarak dünyaca meşhur AssetCampus işbirliğiyle Sakarya’da yaşama geçirdiği Univa Öğrenci Evi Kampüsü, yabancı yatırımcıyı cezbetti.

0

- Advertisement -

Senenin ilk çeyreğinde bilhassa Arap yatırımcılar tarafınca tek seferde satın alınan 260 tane talebe eviyle beraber projenin % 72’sinin satışı bitirildi.

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni anlayışla cazip bir yatırım imkanı sunan Univa Sakarya’da bulunan toplam 808 öğrenci evinin, 2018 yılının ilk çeyreğinde gelen yoğun taleple beraber % 72’sinin satışı gerçekleşti. Satışı kısa sürede bitirilen birinci etabının ardından ikinci etabı da Türkiye’nin yanında yurtdışından yoğun talep alan Univa’da, senenin ilk çeyreğinde Arap yatırımcılara 260 tane öğrenci evi satışı yapılırken, bu satış son dönemde gayrimenkul sektöründe tek seferde yapılan en büyük yatırım olarak göze çarpıyor.

Sakarya’daki talebe evi kampüsüne gösterilen yoğun ilgi, Düzce ve Kocaeli’nde yapımına başlanacak devam projelerini de öne çekti. Univa Düzce ve Univa Kocaeli projeleri de Haziran ayında ön satışa çıkacak.

Cazip yatırım imkanı

Öğrencilerin yaşam kalitelerini artırmayı amaçlayan ve yatırımcıya maksimum kazanç elde eden Univa Talebe Evi Kampüsü projesi, yatırımcılarına 8 sene gibi Türkiye ortalamasının oldukça altında bir sürede yatırım dönüşü olanağı sağlıyor. Öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri Univa’da, şahıs başı 850 TL kira bedeliyle üç öğrencinin kalabileceği öğrenci evlerinde yatırımcı toplamda 2 bin 550 TL kira getirisine haiz olabilecek. Bu gelirin % 40’ı işletme giderlerine ayrılırken % 60’lık kısmı yatırımcılara kira geliri olarak aktarılacak. Univa’da yatırımcılar ek olarak 5 sene kira garantisinin de sahibi oluyor.

2019 yılının Ağustos ayında öğrencilerine kapılarını açacak “Sign of City” ödüllü Univa Sakarya 145 bin TL’den başlayan cazip fiyatlarla satışa sunulurken, 24 ay vadeli uygun ödeme seçeneklerini de yatırımcıyla buluşturuyor.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26