Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Vestel ÖTV İndirimine İnat Zam Yapıyor!

Beyaz Eşya'da ÖTV kaldırılırken, fırsatçı firmalar hakkında şikayetler yağmaya başladı. sikayetvar.com sitesinde yayınlanan bir şikayete göre, mağdur vatandaş durumu şu şekilde özetliyor. Aynen aktarıyoruz

0 15

Sayın Bakan Berat ALBAYRAK’ın çarşamba (31 Ekim 2018) akşamı yaptığı ÖTV indirim açıklamasından sonra Vestel’in sitesine girdim ve alacağım ürünlerin fotoğraflarını çektim.

Bugün de tekrar siteye girdim bir de baktım ürünler zamlanmış! (2 Örnek paylaşıyorum: Vestel cm 9812 g Çamaşır Makinesi çarşamba günü 2.510 TL iken bugün itibari ile (2 Kasım cuma) 2.789 TL, Vestel bm-502 X Bulaşık Makinesi 1.961 TL iken bugün itibari ile (2 Kasım cuma) 2.179 TL.) Fotoğrafları da paylaşıyorum.

Resmi gazetede yayımlanan bu cumhurbaşkanı kararı Vestel tarafından tanınmıyor mu? Yerli ve Milli Vestel enflasyonla mücadele kararı alınan bu dönemde bunu nasıl yapar? Gerçekten şaka gibi, ÖTV sıfırlanması ve Enflasyonla Topyekûn Mücadele olan bu dönemde şaka gibi zam yapılmasını anlamak çok güç. CİMER’e mi yazalım? Alo 175’i arayarak Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’ne de başvuracağım.

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.