Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Yay burcu dekorasyonda özgürlüğü ve serbestliği sever

0 44

Özgürlükçü bir ruha sahip yay burcu insanları, dekorasyonda da serbest bir anlayışı tercih ederler. Dekorasyon tercihlerinde zaman zaman otantik çizgiler dikkat çekerken, genellikle seçimlerini modernist tarzlardan yana kullanırlar. Mavi ve grinin tonlarını seven yay burcu insanları, küçük odalardan ziyade salonda vakit geçirmeyi sevdikleri için salon dekorasyonuna özel bir önem verirler.

İyimserlik, neşeli ruh hali, samimiyet, duygularda inişli çıkışlı dalgalanmalar, yeniliğe merak, seyahat sevgisi, hareket özgürlüğü ve kendini geliştirme ihtiyacı gibi temel özelliklere sahip olan yay burcu, çevrelerinde en çok rahatına ve özgürlüğüne düşkün olmalarıyla tanınır. Bu nedenle yaşadıkları mekanların geniş ve aydınlık olması, ferahlık vermesi son derece önemlidir.

Dekorasyonda kimi zaman gösterişli eşyaları kullansalar da çoğunlukla rahat ve modern kullanım özelliklerini tercih ederler. Aileden kalma bir mobilyayı kullanabilirler, ancak kumaşını gri ya da mavi tercih etmeleri neredeyse kaçınılmazdır. Ancak tek tip, sıradan bir dekorasyon tercihi yay burcu ruhuyla uyumlu değildir. O yüzden yay burcundan bir insanın evinde her zaman sürprizlerle karşılaşmak doğal bir durumdur. Salonda buzdolabı ya da ardiye odasında kitaplık görmeniz doğaldır.

Evcimen değildirler. Gezmeyi, kısa ya da uzun seyahatlere çıkmayı çok severler. Evde de aynı özgür duyguları yaşamak istedikleri için geniş evlerde ya da bahçeli evlerde yaşamak en büyük arzularıdır. İç dekorasyonda ise güneş ışığı alan evleri seven yay burcu insanlarının evlerine en çok eklektik ve natürel stiller yakışır. Birbirlerinden farklı geometrik biçimlere sahip küçük objeler, bu tarz dekorasyonları güzel tamamlar.

Misafir ağırlamayı seven yay burcu insanları, kendileri gibi misafirlerinin de rahat olmasını arzu ederler. Bu nedenle oturma odaları dekorasyonu genellikle sade ve renk karmaşasından uzak olması yerinde olur. Yatak odası ise seyahatlerden alınan objeler ve farklı renklerin sentezi için idealdir. Gökkuşağının diğer renkleri burada göze çarpabilir, ancak yine de mavi ve gri tonları gerek zeminde gerekse eşyalarda daha bütünlüklü bir dekorasyon stilini yansıtabilir.

Özetle yay burcu insanlarına eklektik stilleri öneriyoruz. Eklektik yaklaşımla farklı dekorasyon tarzları arasından dilediğiniz seçimleri yaparak kurgulayabilir ve kendi özgün stilinizi ev dekorasyonunuza taşıyabilirsiniz.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.