Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Yazlık ev satışında en çok rağbet gören şehirler

0 19

Yazlık ev satışında en çok rağbet gören şehirler ve fiyatları…

Sıcak yaz aylarıyla birlikte tatil zamanı da başladı. Tatil köyü ya da otel dışında tercihini yazlık evden yana yapanlar özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde hangi şehirleri tercih ediyor? Tatil beldelerinde yazlık evlerin satılık ve kiralık fiyatları ne kadar? Şehir şehir yazlık ev fiyatları hangi aralıkta değişiyor?

Yazlık ev satışında en çok rağbet gören şehirlerYazlık ev satışında en çok rağbet gören ilk 5 şehir:

•Antalya

•Muğla

•Aydın

•İzmir

•Balıkesir

Yazlık ev için gözde yerler: Antalya ve Bodrum 

Yazlık ev yatırımı yapanların ilk tercihi Antalya. “Türkler yazlık ev yatırımı için Ege ve Akdeniz bölgelerini tercih ediyorlar. Yüzde 70’i de yazlık yatırımını Antalya ve çevresinde yapıyor.” diyen ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan’a göre Antalya çevresi ve Bodrum Türk insanın değişmez seçimleri… Bodrum’da yazlık ev yatırımının en çok yapıldığı yerlerse Yalıkavak, Türkbükü, Gümüşlük, Bitez, Turgutreis, Ortakent Yahşi, Konacık ve Mumcular.

Yazlık ev satışında en çok rağbet gören şehirlerYazlık ev fiyatları nerede, ne kadar?

Mustafa Baygan, geçen yıla oranla fiyatların yüzde 22 artış gösterdiğini belirterek, en çok artışın yaşandığı yerler arasında Antalya ve Muğla’yı işaret ediyor: “Ayrıca Çeşme ve Didim bölgelerinde de fiyatlarda yükseliş gözlemleniyor. Bölgelere göre metrekare fiyatlarına bakıldığında ilk sırayı alan Antalya’da ortalama fiyatın bir yılda yüzde 22 artarak 1.611 TL’ye yükseldiği görülüyor. Metrekare fiyatları Bodrum’da yüzde 20 artarak 4 bin TL’ye, Fethiye’de yüzde 12 artışla 1.800 TL’ye, Marmaris’te yüzde 13 artışla 2 bin 200 TL’ye ulaştı.” dedi.

Yazlık ev satışında en çok rağbet gören şehirlerERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan diğer yazlık beldelerdeki yazlık ev fiyatları için de şu bilgileri verdi:

Yazlık ev satışında en çok rağbet gören şehirler
Portrait of a happy family on vacation

“Ev fiyatlarında yüzde 17 artışın yaşandığı Çeşme’de metrekare fiyatı 4 bin 612 olarak seyrediyor. Aydın Didim’de satılık konut fiyatları geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 13 artarak metrekare ortalaması 1.300 TL’ye yükseldi. Kuşadası’nda ise artış yine yüzde 13, ortalama fiyat ise 1.567 TL. Balıkesir Ayvalık’ta fiyatlar 1.625TL’ye ve Bandırma’da ise 1.000 TL’ye ulaştı.”

Zingat

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.