Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Katı stil kurallarını unutun. Yazlık evinizdeki amacınız sadece size mutluluk veren atmosferi yaratmak olmalı. Geniş bir terasınız veya bahçeniz varsa neden yatağınızı dışarı taşıyarak

0

- Advertisement -

Ruhumuz sürekli bir huzur arayışındayken, durup iç sesimize çok nadiren kulak veriyoruz. İş ve yapılması gerekenler gibi stresli yaşam temposundan kendimizi çekip çıkarabildiğimiz nadide alanlardan biri, yazlık evlerimiz. Bu yaşam alanlarını doğru şekilde yerleştirmek, fazlalıklardan arındırılmış kurgular yaratmak, sakin renk paletleri seçmek ve deniz havasını eve taşımak için ilham veren fikirlerimize kulak verin.

Evinizin keyif sınırlarını genişletin

Katı stil kurallarını unutun. Yazlık evinizdeki amacınız sadece size mutluluk veren atmosferi yaratmak olmalı. Geniş bir terasınız veya bahçeniz varsa neden yatağınızı dışarı taşıyarak uçuşan perdeler ardında rahatlığın kollarına teslim olacağınız bir köşe kurgulamayasınız?

Maison Objet trend otoritelerinin işaret ettiği, evde sessizliğin izini süren dekorasyon anlayışı yazlık mekanlara ferah ve taze bir hava yüklüyor. Rafine formlar, ‘az çoktur’ felsefesini yansıtan tasarımlar, pastel tonların ve açık renklerin egemenliğindeki bir renk paleti, çizgili desenler ve cam dokular tercih ederek mekanınızda sessiz ve sakin kurgular yaratabilirsiniz.

Doğal ve sağlıklı olana ilgi her geçen gün daha da artarken, biyolojik göletler de tüm dünyanın tercih ettiği yepyeni bir yaşam trendi olarak karşımıza çıkıyor. Suyu temizleme özelliği olan bitkiler, arıtma ve filtreleme özellikleri sayesinde gölün her daim temiz ve sağlıklı olmasına imkân veriyor. Yazlık evinizde havuzların klorlu suları yerine içindeki bitkilerle gerçek bir gölette yüzme keyfi sunan biyolojik göletlerden tercih edebilirsiniz.

Geçtiğimiz ay Images Publishing yayınevinden çıkan Homes With Soul kitabında Orly Robinzon bir eve ruh katan altın kuralın evinizde beraber yaşayabileceğiniz sevdiğiniz birini bulmaktan geçtiğini söylüyor ve ayrıca şöyle ekliyor:

“Yazlık evinizi doğadan ilham alarak döşemenizi öneririm. Bahçeye ve açık hava alanlarına açılan geniş pencere, kapılar, sakin ve samimi bir yatak odası ile banyo, yazlık eve ruh katan önemli unsurlardır. Pamuklu, ipek veya doğal malzemelerden üretilmiş yatak örtüleri, hafif uçuşan perdeler, deniz kabukları, mumlar ve loş romantik aydınlatmalar evinizin başrol oyuncuları olsun. İyi yemek, iyi şarap, iyi arkadaşları da yazlık evinize dahil ettiğinizde her şey tamamdır.”

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26