Emlak Manşet
Emlak Haberleri ve Güncel Konut Projeleri

Yeni evlenecekler için ev dekorasyonu fikirleri

Evleneceklere özel dekorasyon önerileri

0

Evlilik kararı alan kişiler, hanelerini dekore ederken tarzlarını yansıtan, kullanışlı ve rahat mobilyaları istiyorlar

Konuk odaları için çoğunlukla spor ve çağdaş tarzdaki eşyalar seçiliyor. Yeni izdivaç yapacaklar, hem giderleri azaltmak, hem de sade, rahat bir görünüm oluşturmak için konuk odalarını dekore ederken minimalist tarza yöneliyor.

Yeni izdivaç edeceklere konuk odası dekorasyonu için sunulan alternatifler arasında genelde fazla şatafatlı ve cafcaflı parçalar bulunuyor. Halbuki yeni bir ev kuranların eşya seçerken önceliği, gerçek ihtiyaçlarına yer vermesi gerekiyor.

Bu yüzden evlilik kararı alan çiftler, konuk odalarını dekore etmek için kullanışlı ve fonksiyonel mobilyaları tercih ediyor. Siz de hanenizi dekore ederken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurursanız; hem giderlerinizi azaltabilir, hem de hanenizi daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Sözgelimi hanenizde konuklar için ayırabileceğiniz bir yatak odası yoksa, salonunuz için yataklı koltuk takımları satın alabilirsiniz. Sandıklı koltuk takımları ve dolaplı televizyon birimleri sayesinde fazla eşyalarınızı gizleyebileceğiniz ekstra depolama alanı kazanabilirsiniz.

Çiftler, evlilik hazırlıkları yaparken mobilya seçiminde aceleci davranabiliyor. Satın alınan mobilyalar, yerleşilen evin mimari yapısına uygun olmayabiliyor. Odalara sığmayan eşyalar, dekorasyon açısından zorluklar yaşanmasına sebep oluyor.

Bu vaziyetle karşılaşmamak için evvela taşınacağınız hanedeki odaların ölçülerini almalı ve eşyalarınızı bu ölçülere uygun olarak seçmelisiniz. Halı, perde, aydınlatma gibi eşyaların seçimini taşınma işinden sonraya bırakmalısınız. Eviniz küçükse, duvarlar kiriş ve kolonlarla bölünmüşse uygulama kolaylığı açısından duvar kağıdı yerine desenli badana yaptırmayı seçenek edebilirsiniz.

Daha hane tutmadıysanız; köşe koltuk, tek parça televizyon ünitesi ve virin takımı gibi büyük mobilyalar yerine; her haneye kolayca sığabilecek küçük parçalı mobilyalar satın alınarak yerleşme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Düşüncenizi yansıtmaktan çekinmeyin

Yeni bir hane kurmaya hazırlanan çiftler, konuk odası dekorasyonu için alışveriş yapacakları zaman çevrelerinin fikirlerine kapılıp zevklerine uygun olmayan eşyalar seçebiliyorlar. Zevklerini yansıtmayan eşyaları kullanmak, kişilerin haneye alışma sürecini zorlaştırabiliyor.

Böyle bir vaziyetle karşılaşmak istemiyorsanız, konuk odanızı dekore ederken başkalarının fikirlerine müracaat etseniz de kendi zevkinize öncelik vermelisiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.