Take a fresh look at your lifestyle.

Yeni Faiz Oranı Sizin Cebinize Nasıl Yansıyacak?

Konut kredisinde ciddi oranda bir indirime gidildi ve ilk olarak Ziraat Bankası konut kredilerini düşürdü. Peki bunun anlamı ne, 250 bin ya da 500 bin konut kredisi çeken birisine bu indirimin yansıması ne olacak?

0 28

Konut kredisi oranlarında indirim açıklandı.

Ev büyük bir yatırımdır. Özellikle gelecek hakkında bizlere kendimizi güvende hissettirir. İyi bir araştırma ve bilinçli karar almak önemlidir.

Konut Kredisi Faizleri Ne Kadar Düştü?

Son dönemde mevcut faizlerle ev almak çok maliyetli idi. Bugün Ziraat Bankası, 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde faiz oranının yüzde 0.98’e çekildiğini açıkladı. Ziraat Bankası’nda konut kredi faizleri ortalama yüzde 1.23 seviyesindeydi. 

Yapılan hesaplamaya göre, faiz indirimi sonrası 500 bin lira kredi kullanan kişi aylık 889 lira daha az ödeyecek. 250 bin lira kredi kullanan bir kişi ise aylık 444 lira daha az ödeme yapacak.

Ziraat Bankası’nın ardından diğer kamu bankalarının da faizleri benzer seviyelere çekmesi bekleniyor.

Ev kredisi uzun vadeli bir kredi. Dolayısıyla banka faizi kadar, bankayla olan ilişkiniz de önemli. Bankaların ev kredileri için verdikleri masraflar dahil faiz oranları banka politikalarına göre değişir.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More