Take a fresh look at your lifestyle.

Yeni Havalimanı Future IT Summit 2018”de 2 ödül

İstanbul Yeni Havalimanı, bu yıl Dubai’de yapılan “Future IT Summit 2018”de 2 ödüle birden sahip oldu.

0 18

İGA açıklamasına göre,informasyon teknolojileri alanında, geleceği bu sene dördüncü kez, Dubai’de masaya yatıran, “Future IT Summit 2018”de senenin en başarılı projeleri ve yöneticileri açıklandı.

“Geleceğin Şifrelerini Çözenler” mottosuyla sektöre yön veren zirveye, İstanbul Yeni Havalimanı almış olduğu ödüllerle damga vurdu. İGA CIO‘su Ersin İnankul “Havacılık Branşında Senenin CIO‘su”; gelişmiş ve yenilikçi altyapısı ile İstanbul Yeni Havalimanı ise “En İyi Altyapı” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Içerisinde, havacılık alanında yetkin 88 kişilik bilişim ekibi bulunduran İstanbul Yeni Havalimanı, etken ağ altyapısının kullanıldığı teknolojiler, sunulan hizmetler ve ortalama 100 bin kullanıcıya hizmet verebilme kapasitesi ile “Türkiye’nin ilk mega kampüs servis sağlayıcısı” özelliğine de haiz olacak. İstanbul Yeni Havalimanı hem kendi sektörüne hem de birçok şirkete öncülük yapacak akıllı ve teknolojik bir havalimanı olacak.

İstanbul Yeni Havalimanı sistemlerinin birbirleri ile haberleşmesi maksadıyla kurulan kablolama sistemindeki fiber optik teknoloji, herhangi bir mesafe kısıtlamasına maruz kalmadan ve uzun seneler ilave yatırım yapmadan kullanılacak şekilde dizayn edildi.

Proje kapsamında Türkiye’nin en batı ucundan en doğu ucuna ortalama 3 kere gidip gelinecek uzunluğa eş kıymet olan 4,5 milyon metre bakır kablo döşeniyor. Ek olarak 80 bin bağlantı noktası ve 1,5 milyon metre fiber optik kablo çekimi yapılıyor. Tüm bu çalışmalar haricinde projede bir ay içinde averaj 10 bin tane ağ bağlantı noktası sonlandırılıyor.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More