Take a fresh look at your lifestyle.

Emlak Katılım Bankası Kira Sertifikası İhracı Yapacak!

Emlak Katılım Bankası Başkanı Deniz Aksu, yeni finansman modeliyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

0

Artan konut kredisi faiz oranları sonrasında konut sahibi olmak isteyen kişilerin en büyük umudu Emlak Katılım Bankası olmuştu.

Emlak Katılım Bankası tekrar faaliyete geçmesine rağmen beklenen faiz oranlarını açıklamadı. Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Emlak Bankası 1 Milyar Liralık Kira Sertifikası İhracı Yapacak

Katılım Bankacılığı sistemi hakkında da açıklama yapan Aksu, şunları söyledi“Katılım bankacılığının temelinde paylaşım var. Riskin ve kârın paylaşımı. Finansman modellerimiz arasında ortaklık yapmak da var.

Firmalar ile güvenilir ve finansal olarak güçlü projeksiyona sahip projelere birlikte yatırım yapabiliriz. Katılım bankacılığının pazar payını arttırmak için biraz daha cesur adımlar atmamız gerekli. Mevcut ürün ve hizmet setleri pazar payının artırılmasında sınırlı bir etkiye sahip.

Yeni finansman modelleri ve ürünlerin yanında yurtdışı ve yurtiçi kaynakları ekonomiye kazandırarak katılım bankacılığını büyütüp, pazar payını arttıracağız. Yıl sonuna dek 2-3 milyar TL’lik sermaye piyasası ürünü ve yaklaşık 1 milyar TL’lik kira sertifikası ihracı yapacağız” diyerek 1 milyar liralık kira sertifikası ihracı yapacaklarını duyurdu.

Yeni Finansman Sistemleri Üzerindeki Çalışmalar Sürüyor 

Deniz Aksu yapmış olduğu açıklamasında yeni finansman sistemleri üzerinde çalıştıklarını söyleyerek “Bununla beraber bütün entegrasyon süreçlerimizi hızlıca tamamladık ve 21 Mart tarihinde merkez şubemizle hizmet vermeye başladık. Faaliyete geçiş tarihi ile birlikte, bankacılık hizmetlerimizi, internet ve mobil şubemizi, fon toplama ve fon kullandırma ürünlerimizi hizmete hazır hale getirdik, debit kartımız; nakit kart ile kamu bankalarının ortak ATM uygulamasına dahil olduk.

Bankamız, tüm sektörün en donanımlı bankacılarından oluşuyor. Temel amacımız, ülkemizin gücüne güvenen ekonomik aktörlerinin yanında güçlü bir finansal çözüm ortağı olarak yer almak. Ayrıca ülkemizin kalkınma hedefi yolculuğuna önemli bir katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Tüm paydaşlar ve iş ortaklarımızla birlikte iş birliklerimizi arttırarak sektör için sürdürülebilir finansman modelleri oluşturacağız. Güçlüklere omuz veren bir mekanizma ile geliyoruz” diyerek konut finansman sistemleri üzerindeki çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

 

Cevap bırakın