Take a fresh look at your lifestyle.

TOKİ İstanbul Esenler başvuruları ne zaman yapılacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından İstanbul’un Esenler ilçesinde, yapılacak olan toplu konutlar için ihale takvimi açıklandı.

0 489

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından İstanbul’un Esenler ilçesinde, yapılacak olan toplu konutlar için ihale takvimi açıklandı.

Artan konut faizleri ve hayat pahalılığı yüzünden yaşanması güç duruma gelen İstanbul gibi büyük şehirler, ev hayali kuranların heveslerini kursaklarında bırakmış durumda.

Devlet bu konuda TOKİ aracılığıyla, dar gelirli vatandaşlar için çeşitli projeler üretmeye devam ediyor. Son olarak, Esenler ilçesinde yapılacak konut projesi için ihale takvimi açıklandı.

Kira öder gibi ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar, büyük bir merakla başvuru tarihlerinin açıklanmasını bekliyorlar.

TOKİ’nin İstanbul için ayırdığı 6 bin 300 konut için şimdiden 180 bin başvuru yapılması, ilginin bu projelere oldukça  yoğun olduğunu bir kez daha gösteriyor.

TOKİ İstanbul Esenler Projesi Başvuru Tarihleri 

TOKİ Esenler için planladığı 475 konut için, rekor bir başvuru beklerken projenin de detayları netleşti. 475 konut ve 26 ticari üniteden oluşacak proje için ihale takvimi 11 Haziran 2019 olarak açıklandı.

Toplu Konut İdaresi, bilindiği üzere projelerinde ihale sonuçlandıktan sonra, yer teslimi yapıyor ve inşaatı başlatıyor. Konutlar belirli bir seviyeye ulaştığında satışa çıkıyor.

Emlak Haber Ajansı

Leave your vote

More

Cevap bırakın

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.