Take a fresh look at your lifestyle.

Türkiye Finans, Findeks’e yanlış bilgi verince firma mağdur oldu!

Türkiye Finans Bankası, Atalay İnşaat’ın 2015 yılında aldığı kredi sonrası ödemelerinde problem olmamasına rağmen FİNDEKS’e yanlış bilgi vermesiyle maddi mağduriyet yaşattı.

0

İnşaat Taahhüt işleri ile uğraşan Hüseyin Atalay teklif verdiği işlerde olumsuz sonuçlar alması üzerine en son verdiği teklif sonrası neden olumsuz sonuçlandığı öğrenmek için yazılı ret cevabı istedi.

Teklif verdiği firmanın verdiği ret yazısında, Hüseyin Atalay ve Atalay İnşaat’ın Findeks puanlamasının düşük olmasından kaynaklandığı cevabı verildi.

Çalıştığı banka Türkiye Finans ile irtibata geçen Atalay, ödemelerinde bir problem olmamasına rağmen neden düşük olduğunu sorduğunda gerçek ortaya çıktı. Son beş yıldır hiçbir şekilde Türkiye Finans ile çalışmamasına rağmen bankanın Findeks’e yanlış bildirim yapmasından dolayı kaynaklandığı ortaya çıktı. Türkiye Finans Osmanağa Şubesi de olayı doğruladı ve Findeks’e gerekli bildirimi yapacaklarını söyledi.

“Benim Mağduriyetimi Kim Giderecek?”

Düşük kredi puanlamasının iş hayatında bir güvensizlik olarak algılanmasına sebep olan Findeks raporu yüzünden maddi mağduriyeti ortaya çıktığını söyleyen Hüseyin Atalay, “Son dört teklifimizde ret cevapları ile beraber neden ret verildiğini sorduk ve yazılı cevap aldık” dedi.

Atalay şöyle devam etti;

“Son kaybettiğimiz işin şirketimize mağduriyeti 1 milyon 250 bin dolar. Bunların hepsi kayıtlı ve belgeli. Yargı önünde hakkımızı arayacağız. Avukat arkadaşlarımız konuyla ilgili geriye dönük ve bugüne ait tüm evrakları topladılar ve yargı başvurusu çalışmalarını tamamladılar. Puanlamada telafi edilemez hata yapan Türkiye Finans’a karşı maddi ve manevi tüm haklarımızı arayacağız” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın