Take a fresh look at your lifestyle.

Çimentonun Dünya Devleri İstanbul’da Toplanıyor

Dünya çimento endüstrisinin önde gelen aktörlerini her yıl bir araya getiren INTERCEM Konferansı’nın 100.’sü, 24-26 Haziran 2019 tarihlerinde INTERCEM 100 adı altında İstanbul Hilton Bomonti Hotel'de gerçekleşiyor.

0 1.160

Dünya çimento endüstrisinin önde gelen aktörlerini her yıl bir araya getiren INTERCEM Konferansı’nın 100.’sü, 24-26 Haziran 2019 tarihlerinde INTERCEM 100 adı altında İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleşiyor.

5 kıta, 34 ülke ve 52 şehirden 400 sektör temsilcisinin katılacağı INTERCEM 100 Konferansı’nda, çimento üreticileri için katkı maddeleri üreten MAPEI, devrim niteliğindeki teknolojilerini tanıtacak.

Dünya çimento endüstrisinin önde gelen aktörlerini her yıl bir araya getiren INTERCEM Konferansı’nın 100.’sü, 24-26 Haziran 2019 tarihlerinde INTERCEM 100 adı altında İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleşiyor. Beş kıta, 34 ülke ve 52 şehirden 400 sektör temsilcisinin katılacağı INTERCEM 100 Konferansı’nda, çimento sektöründeki son üretim teknikleri, inşaat sektörünün çimento endüstrisi üzerindeki etkileri, ihracat pazarlarındaki yeni fırsatlar, çevre ve insan dostu üretim, atık geri dönüşümü, çimento sektöründe insan kaynağı yönetimi ve yeni iş imkanları ele alınıyor.

İtalya, İspanya, Portekiz, Norveç, Avusturya, Polonya, Vietnam, Avustralya, Hindistan, Singapur, Malezya, Güney Kore, Dubai, Mısır, Güney Afrika, ABD, Panama ve Türkiye’deki üretim merkezlerinden 70’in üzerinde ülkeye çimento katkıları temin eden MAPEI de INTERCEM 100 Konferansı’na MAPEI SpA (İtalya) ve MAPEI Türkiye olarak katılıyor

2018 yılında yaptığı üretim yatırımıyla çimento katkı pazarına giren MAPEI Türkiye, Ankara Polatlı fabrikasında kurduğu, tamamen otomasyona dayalı olarak üretim yapabilen, paslanmaz çelik tank ve mikserlere sahip çimento katkı hattıyla şu anda Türkiye’deki tüm çimento fabrikalarının ihtiyacını karşılayacak üretim kapasitesine sahip. Çimento üretiminde kimyasalların daha etkin kullanılmasına ve çimento analiz yöntemleriyle ihtiyaçların tam olarak karşılanmasına öncülük etmeyi hedefleyen MAPEI’nin INTERCEM 100’de sektör profesyonellerine sunacağı yenilikçi teknolojiler arasında ‘Sıvı Devrim’ ve ‘Dikey Devrim’ yer alıyor.

Sıvı Devrim: MAPEI’den sıvı krom indirgeyici

Avrupa Yönergesi’ne göre;  Avrupa ülkelerinde üretilen ve kullanılan çimentonun içinde bulunan, insan ve çevre sağlığına zararlı krom VI (hexavalent krom) seviyesi  2 ppm’in altında olmalı. Çimento üretiminde kullanılan hammaddelerden dolayı bu seviye genellikle 2 ppm’in üzerinde ve bu durum, çimentoya üretim sırasında kimyasal ilave edilerek çözülebiliyor. MAPEI AR-GE laboratuvarlarında yapılan çalışmalar sonucu, uzun süre etkili, kullanımı ve dozajlaması kolay, ekonomik ve patentli, sıvı bir kimyasal geliştirildi. Bu çalışmaların tümü  “Sıvı Devrim” olarak nitelendiriliyor.

Dikey Devrim: MAPEI’den dik değirmenler için özel ürünler ve özel dozajlama sistemi

Enerji maliyetlerinin artmasıyla çimento üretiminde dik değirmenlerin kullanılması, tüm dünyada daha yaygın hale geldi. Bu değirmen sistemlerine uyum sağlamak için çimento, kimyasal ve makine üreticileri tarafından geniş kapsamlı çalışmalar yapılıyor. MAPEI, bu çalışmalar kapsamında iki aşamada geliştirdiği yenilikçi ürün ve sistemlerle önce dik değirmenlere uygun ürünler geliştirdi, ardından çimento kimyasallarının uygun şekilde dozajlanabilmesini sağladı. Bu sistem de üreticilerin % 50-% 60 oranında fayda sağlamalarına olanak tanıyor. MAPEI’nin  bu alandaki çalışmaları da sektörde “Dikey Devrim” olarak adlandırılıyor.

Cevap bırakın