Take a fresh look at your lifestyle.

Tahliye sonucuna rağmen kiracı evi boşaltmıyorsa ne yapılabilir?

Bir önceki yazımızda tahliye kararı aldırılan sorunlu kiracı bu sefer de tahliye kararına rağmen evi boşaltmadığı takdirde ne yapılabilir onu araştırdık.

0

Bir önceki yazımızda tahliye kararı aldırılan sorunlu kiracı bu sefer de tahliye kararına rağmen evi boşaltmadığı takdirde ne yapılabilir onu araştırdık. İşte kiracınız mahkeme kararına rağmen çıkmıyorsa yapabilecekleriniz.

Tahliye kararına rağmen evi boşaltmayan kiracıya ne yapılır?

Tahliye sonucuna rağmen kiracı evi boşaltmıyorsa, icraya vermek gerekiyor. Mahkeme kararına göre buna ilamlı icra denir. Bu karara itiraz çok kısıtlıdır çünkü mahkeme kararı olması sebebiyle kiracının itiraz hakkı yoktur.

Kiracı tebliğ aldıktan sonra yine kirayı kiralanan yeri boşaltmıyorsa icra memuru kanalıyla gerekirse çilingir vasıtasıyla konuta girilir varsa İçerdeki eşyalar yediemine alınır daha sonra kiralanan yer tutanak altına alınarak ne olup olmadığı nasıl olduğu, hangi saatte girildiği polis memurları icra memuru ile birlikte bu şekilde tutanak altına alınan konut mal sahibine anahtarla birlikte teslim edilir.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın