Take a fresh look at your lifestyle.

İstanbul’da Deprem Toplanma Alanı Sayısı Artacak! 

Atatürk Havalimanı Dev Bir Kongre ve Fuar Merkezi Olacak

0

Özel bir televizyon kanalının programına katılan Binali Yıldırım önemli açıklamalarda bulunurken “Mevcut Atatürk Havalimanı’nın yeri büyük bir kongre ve fuar merkezi ile millet bahçesi olarak düzenleniyor. Avrupa’ya kongreler, fuarlar için 50 milyon insan gidiyor yılda. Biz bunun yüzde 10’una talibiz.

O da 5 milyon eder. Bu fuarlara giden insanlar da sadece orada yatma, kalkma, yeme, içme 1500 dolar harcıyor. Bunlar normal turistler gibi değil. Çarpı 5 milyon 7,5 milyar dolar. Buradan geldi mi? Bunun arkasında tabii tepeden tırnağa iğneden ipliğe herkes nemalanıyor.

Berberi, bakkalı, mücevhercisi… Turist gelince 40-50 sektör harekete geçiyor, otelcisi, lokantacısı herkes bundan istifade ediyor. Ne oluyor, daha çok işçi almak ihtiyacı duyuyor. İstihdam artıyor” diyerek bu alanı bir kongre merkezine çevireceklerini söyledi.

İstanbul’da Deprem Toplanma Alanı Sayısı Artacak! 

İmar barışını depreme hazırlık olması ve kentsel dönüşümü hızlandırmak için çıkardıklarını söyleyen Binali Yıldırım bunun için ilk olarak deprem toplanma alanlarının sayılarını arttıracaklarını söleyerek istihdamı da arttıracağını söyledi.

Gençlere iş imkanı sunacaklarını belirten Yıldırım, “Gençlerin istihdamını önemsiyoruz. Mesela şunu söylemek istiyorum, yaz aylarında İstanbul’da en az 50 bin gence belediye olarak kısmi zamanlı çalışma imkanı getireceğiz. Yani 3-5 saat çalışacak, onun karşılığında da parasını alacak hem de vaktini geçirecek.” dedi.

Cevap bırakın