Listeleri Karşılaştır

Kız Kulesi

Kız Kulesi

Zaman zaman borçların ötelenmesi, kredi faizlerinin düşürülmesi gibi fırsatlar sunarak Turizm yatırımlarını artırmanın ve paralelinde gelirlerinin de yükseltilmesi amacıyla bazı formüller üzerinde çalışmaya devam ediyorlar.

Basından da takip edileceği gibi 2018 ilk çeyreğinde gelen turist sayısında rekor artışları görebiliyoruz. Turizmle iştigal eden Derneklerin açıklamalarına göre bu yıl sonun da tüm zamanların hem gelir yönünden hem sayı bakımından rekoru kırılacak. Bu haberler bizim için sevindirici elbette…

Turizmin gelirlerini doğrudan döviz olarak bütçemize katılması Ülkemizin cari açığın aşağı çekilmesine etkisi yadsınamaz. Bütün bu bilgiler ışığında ülkemizde yaşayan herkesin farkında olmasına rağmen gelin görün ki Belediyeler bu durumun hiç farkında değil…

Geçen hafta iş temposundan bir fırsat bulup kendimizi Üsküdar sahillerine atarken, bir gün bile olsa dinleneceğimizi ve denize nazır İstanbul’u izleyeceğimiz düşünmüştüm. Düşünmüştüm diyorum. Çünkü Üsküdar sahilleri hiç öyle makale ve şiirlere konu olan sahiller değildi. Bir yılı aşkındır sahil şeridin deki yolda devam eden alt yapı ve üst yapı çalışmaları bitmiş mi bitmemiş mi anlamadım. Bir asfalt çekmişlere evlere şenlik. Yol kenarındaki düzensiz park eden araçlar. Bazı işyerleri tarafından kapatılan park alanları. Yani orda Belediyenin varlığını göremedim. Birilerine terk edilmiş sahil şeridi.

Hemen karşımızdaki Kız Kulesini ve Canım Boğazı izlemek ne mümkün. Kıyıda ki büfeler etrafında hangi geleneklerden alınmış olduğun anlamadığım oturma yerleri… Yerlere serilen minderlerle Otantik bir atmosfer yakalamaya çalışılırken rezil bir duruma sebep olunmuş. Minderlerin her tarafı çekirdek kabuklarından geçilmiyor. Tam bir varoş ortam. İğrenirsin oturmaya.

Yani Kız Kulesini seyretmek artık pek mümkün değil… Sahile varır varmaz kaçma yollarını aramaya başladık. Kim bu sahilin düzenini sağlayacaksa, bir an önce tedbir almalıdır.

 

Tekin KOÇOĞLU

img

Tekin KOÇOĞLU

Tekin KOÇOĞLU Kimdir?

İlgili Mesajlar

İnşaat sektöründe son durum

İnşaat sektörünün hızlı olduğu ve ülke olarak Pazar Payımızın yüksek olduğu...

okumaya devam et
tarafından Tekin KOÇOĞLU

Alışveriş Merkezleri ve Algı Yönetimi

Algıyı  yönetmek iletişimi yönetmektir. İletişim, algıyı yönetmek, davranış biçimleri...

okumaya devam et
tarafından Engin YILDIRIM

İş ve Alışveriş Dünyasında ‘Z Kuşağı’ Dönemi

Mobil teknoloji, internet, online alışveriş, sosyal medya, dijital nesil gibi kavramlarla...

okumaya devam et
tarafından Engin YILDIRIM

Tartışmaya Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.